Стояла я і слухала весну, Весна мені багато говорила,
Співала пісню дзвінку, голосну То знов таємно-тихо шепотіла.
Вона мені співала про любов, Про молодощі, радощі, надії,
Вона мені переспівала знов Те, що давно мені співали мрії.
Аналіз вірша «Стояла я і слухала весну…» Лесі Українки
Вірш «Стояла я і слухала весну» Леся Українка написала у 1895 році, поєднавши у ньому елементи пейзажної та інтимної лірики. Твір увійшов до її збірки «Думи і мрії». У ньому поетеса возвеличує кохання, бо саме воно дає людині крила, наповнює радістю, з ним хочеться мріяти і сподіватись на краще. Лірична героїня у вірші – це дівчина, яка здатна жити у гармонії з природою, відчувати її настрої, а отже, вона може відчувати гармонію і у власній душі.
За розміром цей поетичний твір невеличкий – у ньому всього дві строфи, але скільки емоцій в них змогла вмістити Леся Українка! Читаючи віршовані рядки, ніби відчуваєш легенький весняний вітерець і тепло від сонячних променів – настільки реалістично все описано. Для поетеси весна – це не просто пора року, а жива істота, її подруга, яка може то співати, то говорити, то стишувати інтонацію і щось шепотіти.
Лірична героїня прислухається до того, що говорить їй весна, спілкується з нею. У цьому виражається і ставлення до цієї пори року самої Українки. Для неї весняна пора була періодом відродження і оновлення, вона дарувала сили знову вірити у щось світле та хороше.
Весна у вірші звучить по-різному, та якою б не була її інтонація, героїня чує все. Вона знає, що це звучить пісня про любов, молодість, сподівання, тобто про все те, що було колись у її мріях. Водночас відчувається деякий смуток, оскільки щастя, якого так хочеться, видається занадто далеким, недосяжним. Героїні доводиться боротись за щось у житті, і від цього вона втомлюється. Їй хочеться легкості і романтики.
Поетеса використала метафори, епітети, інверсію та уособлення у якості художніх засобів, щоб передати настрій героїні та її душевний стан. В результаті вийшов вірш, який викликає емоції і у тих, хто його читає – торкається найтонших струн душі. Письменниці вдалось показати багату палітру почуттів, які виникають у людей (і у неї самої) весняною порою. Такий твір не може лишити байдужим жодну чутливу душу.
Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті Читака.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Стояла я і слухала весну” Лесі Українки українською мовою абсолютно безкоштовно.
Вірш «Стояла я і слухала весну…» із циклу «Мелодії» написаний у 1895 р. Твір сповнений свіжості й тепла прекрасної пори року.
Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті Читака.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Стояла я і слухала весну” Лесі Українки українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Стояла я і слухала весну…» Лесі Українки та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Стояла я і слухала весну…» Лесі Українки: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Стояла я і слухала весну…» Лесі Українки і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на вірш «Стояла я і слухала весну…» Лесі Українки