Вірш «Слово, чому ти не твердая криця…» Лесі Українки
Слово, чому ти не твердая криця, Що серед бою так ясно іскриться? Чом ти не гострий, безжалісний меч, Той, що здійма вражі голови з плеч?
Ти моя щира, гартована мова, Я тебе видобуть з піхви готова, Тільки ж ти кров з мого серця проллєш, Вражого ж серця клинком не проб’єш…
Вигострю, виточу зброю іскристу, Скільки достане снаги мені й хисту, Потім її почеплю при стіні Іншим на втіху, на смуток мені.
Слово, моя ти єдиная зброє, Ми не повинні загинуть обоє! Може, в руках невідомих братів Станеш ти кращим мечем на катів.
Брязне клинок об залізо кайданів, Піде луна по твердинях тиранів, Стрінеться з брязкотом інших мечей, З гуком нових, не тюремних речей.
Месники дужі приймуть мою зброю, Кинуться з нею одважно до бою… Зброє моя, послужи воякам Краще, ніж служиш ти хворим рукам!
Аналіз вірша «Слово, чому ти не твердая криця…» Лесі Українки
Вірш «Слово, чому ти не твердая криця…» Лесі Українки є Одним із найвідоміших її творів, у якому виражено заклик боротись за визволення трудового народу – національне і соціальне. Поетеса написала його у 1896 році, він увійшов до її збірки «Думи і мрії».
Кожен, хто буде читати вірш «Слово, чому ти не твердая криця…» Лесі Українки українською мовою, зрозуміє, що з його допомогою поетеса вирішила показати людям, що слово також може бути зброєю, якщо опиниться в умілих і сильних руках.
В уявленні ліричної героїні слова перетворюються на гострий меч, яким вона може себе захистити. І цю зброю варто вдосконалювати, щоб і інші також могли нею скористатись колись, коли у неї самої забракне сил.
Поетеса використовує різні художні засоби, серед яких порівняння, епітети, метафори. Вона задає риторичні питання і звертається до слова так, ніби це жива істота. А надихнули письменницю на написання вірша події, які її глибоко зачепили. Поетеса дізналась, що у статтях до Емського указу сказано про заборону всього українського, і її чутлива і вільна душа не могла не відреагувати на таку несправедливість.
Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті Читака.
Вам більше не потрібно брати цілу книжку, щоб перечитати цей віршований твір, бо є наша віртуальна бібліотека, де віршовані твори розміщені окремо, тому лишається тільки увімкнути ваш пристрій і перечитувати улюблену поезію у зручний для вас час.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Слово, чому ти не твердая криця” Лесі Українки українською мовою абсолютно безкоштовно.
«Слово, чому ти не твердая криця…» ‒ вірш Лесі Українки, написаний 1896 р. Належить до збірки “Думи і мрії”.
Читайте також усі 👉 Вірші Лесі Українки 👈 на нашому книжковому сайті Читака.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Слово, чому ти не твердая криця…» Лесі Українки та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Слово, чому ти не твердая криця…» Лесі Українки: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Слово, чому ти не твердая криця…» Лесі Українки і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на вірш «Слово, чому ти не твердая криця…» Лесі Українки