На Аскольдовій могилі Поховали їх — Тридцять мучнів українців, Славних, молодих… На Аскольдовій могилі Український цвіт! — По кривавій по дорозі Нам іти у світ. На кого посміла знятись Зрадника рука? — Квитне сонце, грає вітер І Дніпро-ріка… На кого завзявся Каїн? Боже, покарай! — Понад все вони любили Свій коханий край. Вмерли в Новім Заповіті З славою святих. — На Аскольдовій могилі Поховали їх. 21 (8) березня 1918 р.
Аналіз вірша «Пам’яті тридцяти» Павла Тичини
Вірш «Пам’яті тридцяти» Павла Тичини покликаний зберегти пам’ять та прославити жертву молодих людей, які загинули в бою під Крутами 29 січня 1819 року. В цьому бою приймали участь чимало студентів та курсантів Києва, що ще не встигли пройти військову службу. Вони стали останнім резервом, який був покликаних захистити столицю від наступу більшовиків.
Написаний в громадянській ліриці, вірш говорить про самопожертву молодого покоління, юних патріотів, що склали голови заради Батьківщини. Доречно був використаний жанр реквієм, який використовується для прославлення героїв, що пали в бою.
Варто зазначити, що письменник жив під час описуваних подій, та разом з іншими мешканцями Києва болісно пережив звістку про смерть молодих воїнів. Їх церемоніально поховали на Аскольдовій могилі в Києві, щоб уславити подвиг бійців за волю України.
Читаючи вірш, можна легко зрозуміти, які емоції переповнювали душу автора. Вона одночасно в глибокому сумі та захваті від того героїзму, на який пішли юнаки, відстоюючи націоналістичні ідеали. Всіх їх письменник помістив в образ ліричного героя, якого можна назвати збірним, що увібрав в себе всіх тих, хто бився під Крутами, цвіт нації, який загинув в бою.
Експресивна композиція стала причиною того, що риторичні оклики та запитання стали головними художніми засобами. Разом з епітетами та метафорами, вони в емоційно-піднесеній формі говорять про подвиг, який вчинили воїни. Через агресивні оклики, письменник шукає зрадників, через яких повинні були гинути молоді люди.
Тичина показує ті символи, що завжди асоціювалися зі звитягою українців – це вітер, як той невловимий дух, що приносить з собою щось нове, та Дніпро, який завжди був українським символом незламності та козацтва. Всі разом вони створюють вражаючу композицію, яку неможливо забути.
Читайте також усі 👉 Вірші Павла Тичини 👈 на нашому книжковому сайті Читака.
Слухати аудіокнигу онлайн «Пам’яті тридцяти» Павла Тичини:
<
Поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові юнаків захистників української державності у 1918 році під Крутами вірш «Пам’яті тридцяти».
Читайте також усі 👉 Вірші Павла Тичини 👈 на нашому книжковому сайті Читака.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Пам’яті тридцяти» Павла Тичини та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Пам’яті тридцяти» Павла Тичини: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Пам’яті тридцяти» Павла Тичини і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.