кожне слово нашої мови проспіване у Пісні тож пісенними словами з побратимами у товаристві розмовляємо
кожне слово нашої мови записане у Літописі тож хай знають вороги якими словами на самоті мовчимо
Аналіз вірша «Наша мова» Василя Голобородька
Вірш «Наша Мова» Василя Голобородька, який увійшов до збірки «Калина об Різдві», було вперше опубліковано у 1992 році. У цьому творі автор висловлює свої почуття до рідної мови і розмірковує про те, яку ж роль вона відіграє у житті всієї нації. Поет нагадує українцям, яка їх мова гарна, милозвучна, мелодійна і прекрасна, і вона однозначно заслуговує поваги. Громадянам, які нею розмовляють, є чим пишатись.
У цього вірша є декілька особливостей. Наприклад, у ньому відсутні розділові знаки, а написано його верлібром, тобто вільним стилем, який не вимагає римування. Твір поділено на частини, кожна з яких починається однаковими словами. Через вірш Голобородько говорить з людьми, акцентує їх увагу на тому, що українська мова існувала з давніх-давен, і нові покоління мають її поважати і берегти. Якщо самі українці не будуть розмовляти українською, то з часом вона зникне, а тоді не стане і нації.
Ліричний герой твору – патріотично налаштована людина, яка свою мову любить і не боїться про це заявляти голосно. Через неї відображається реальність, у якій живе народ, вона є носієм культури. Вона унікальна і неповторна, іншої такої ніде у світі не знайти. Слово – це насінинка, а мова – велике і квітуче дерево, яке кожен українець може «підживлювати». Не можна допустити, щоб це дерево зламалось чи всохло.
У вірші немає прямих закликів до чогось, але поет так говорить про рідну мову, що це викликає внутрішнє бажання приєднатись до числа тих, хто нею користується. Він описує її як милозвучну, красиву, багату, мову з давньої історією. У творі багато підтекстів, які може зрозуміти лише українець або той, хто дуже багато вивчав історію України і знає особливості нації.
Незважаючи на те, що поетичне творіння автора невелике за розміром, у ньому можна побачити чимало художніх засобів, які поет вправно використав. Серед них епітет, повтор, алітерація, антитеза, оксиморон. Також є алітерація.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Наша мова” Василя Голобородька українською мовою абсолютно безкоштовно.
“Наша мова” — вірш Василя Голобородька, написаний 1992 року.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Наша мова” Василя Голобородька українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Наша мова» Василя Голобородька та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Наша мова» Василя Голобородька: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Наша мова» Василя Голобородька і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.