Господи, гніву пречистого благаю — не май за зле. Де не стоятиму — вистою. Спасибі за те, що мале людське життя, хоч надією довжу його в віки. Думою тугу розвіюю, щоб був я завжди такий, яким мене мати вродила і благословила в світи. І добре, що не зуміла мене від біди вберегти.
Аналіз вірша «Господи, гніву пречистого…» Василя Стуса
Вірш «Господи, гніву пречистого…» Василя Стуса можна трактувати по-різному. З одного боку – це уславлення людського духу, що з божою поміччю здатний витримати будь-які негаразди. В той же час, твір своїми алюзіями відсилає до життєвого шляху письменника, на долю якого випало чимало випробувань, що гартували його дух.
Використані автором алюзії на християнські канони, зокрема слова Іоана Дамаскіна, про те, що сила духу людини в вірі до Бога, теж є важливою складовою оповіді, підкреслюючи джерело натхнення Стуса. Ліричний герой, а разом з ним і автор, прагнуть не загубити себе в світі, де щодня на тебе чекають все нові та нові випробування.
Сюжет – це монолог головного героя до Бога, в якому він просить не судити його за глибоку та навіть пристрасну віру, що дає йому змогу вберегти самого себе. Знаючи біографію письменника, можна провести для себе багато алюзій на те, як влада, переслідування та інші труднощі не зламали дух письменника, що викладені у фразі: «де не стоятиму – вистою». Цим він затверджує власну силу, що зосереджене саме в його дусі. Він був непідвладний жодним поступкам з совістю чи компромісом в переконаннях. В цьому контексті, Бог, якому адресований вірш, є моральною опорою та провідником в ворожому світі.
За вище описаним сюжетом приховується не менш важливий – боротьба в душі героя. Окрім його праведних намірів, його дух охоплює туга та біди, що тернистими путами пов’язують його зі злою буденністю. Ці труднощі він сприймає саме як випробування, що гартують його перед новими викликами долі. Таким чином, підсумовує автор, до Бога треба звертатись в найважчу хвилину життя, при цьому проводячи кожен день з його заповідями в душі. Це не дозволить зійти з дороги, залишаючись вірним тій справі, якій вирішив присвятити життя.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Господи, гніву пречистого” Василя Стуса українською мовою абсолютно безкоштовно.
Вірш “Господи, гніву пречистого” про силу і незламність самого Василя Стуса. Він утверджує впевненість у можливості вистояти, не зрадивши себе й своїх переконань.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Господи, гніву пречистого” Василя Стуса українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Господи, гніву пречистого…» Василя Стуса та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Господи, гніву пречистого…» Василя Стуса: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Господи, гніву пречистого…» Василя Стуса і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на вірш «Господи, гніву пречистого…» Василя Стуса