Антична література

Сортирувати за:

Література античності: як і про що тоді писали?

Античною називають літературу, написану стародавніми греками та римлянами. Арістотель, Гомер, Вергілій – ці імена знайомі багатьом, хоча не всі читали їх твори. Ці люди стали найвідомішими особистостями свого часу і залишили справжній скарб для наступних поколінь у вигляді своїх літературних робіт. Чи знали вони тоді, що залишаться у віках – невідомо, але ми й у 21 столітті продовжуємо читати написані ними тексти.

Про що писали грецькі та римські автори? Про красу, життя, активну діяльність, щастя, яке було найвищою цінністю і загальним сенсом життя. Також в античній літературі відображались філософські думки і теорії греків, які потім стали основою для загальної європейської філософії. Тоді ж були описані принципи демократії, які дійшли і до сьогодення.

Основи літератури античності

Твори античної літератури мають свої унікальні особливості та основи, з яких вони «виросли». Наприклад, міфологічність, тобто побудова сюжетів на міфах або розповідях про Богів та міфічних персонажів.

Ще одна особливість – віршованість творів. До появи прози всі літературні твори писались у віршованій формі, і навіть грецькі полководці, звертаючись до людей з промовами, говорили віршами.

Цікаво, що літературні жанри ділились на низькі й високі, а відповідно до них поділялись і стилі: низький був близьким до розмовної мови, а високий – формувався окремо. Трагедії та героїчний епос – це твори високого стилю.

Де почитати найвідоміші античні твори?

На нашому порталі ви можете читати онлайн літературу античності українською і знайомитись з творами, написаними ще у 1 столітті до нашої ери.

Ще одна можливість, яку ви отримуєте, завітавши на наш сайт, – скачати безкоштовно античну літературу українською мовою у форматах fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб) на телефон або планшет, поповнивши нею свою електронну бібліотеку.