Роман Савицький

Роман Савицький

  • Дата народження: 23.11.1904 — 11.09.1974
  • Країна: Україна

Біографія Романа Савицького

Рома́н Януарійович Сави́цький — український самодіяльний композитор, педагог.

Закінчивши 1929 року навчання на історичному факультеті Львівського університету, Роман Савицький кілька років був без роботи. З великими труднощами йому вдалося влаштуватися на посаду вчителя історії приватної гімназії у Станіславі (нині Івано-Франківськ). У вересні 1939 року гімназія, де працював Савицький, перетворилася на середню школу, Романа Януарійовича призначили її директором.

У 1950—1960-х роках учителював переважно по селах, викладав історію, був завучем, директором шкіл у селах Семигинів, Любинці Стрийського району.

1973 року побачив світ збірник пісень Романа Савицького.

Автор пісень «Гуцулка Ксеня», «Лелеки», «Червоні маки», «Вівчарики», «Квітка з полонини», «Ваблять зорі в Чорногорі», «Задума», «Марічка» («Через гори вітровії…»), «Розлука», «Слава кобзареві», «Мавка», «Замріяний студент», «Гарна Олена», «Мрія», «Ох, люба мамо».


Цікаві факти про Романа Савицького розкриють вам життя та особистість цієї людини, а фото, зображення допоможуть ще ближче з нею познайомитись. А тому ви будете по-інакшому сприймати книжки.

У нас ви можете читати коротку біографію (коротко, скорочено) письменника Романа Савицького українською мовою, но також є і повна біографія, автобіографія. Завдяки цьому ви зможете буквально намалювати в думці цілісний портрет творчої особистості, навіть не дивлячись на його фотографію.

У нас зібрані всі найвідоміші твори Романа Савицького. Ви можете також слухати аудіокниги. В списку повного зібрання творів є як відомі праці, так і ті, про які ви, можливо, навіть не чули. А тому читати буде дуже цікаво.

У кожного автора є проза або поезія в особистій колекції. Збірка віршів або історій в різних жанрах - це то, чим жила людина, і то, що вона хотіла залишити після себе. Творчість Романа Савицького саме така - з видатними творами, які варто прочитати.

Ви маєте змогу на нашому літературному портали скачати книги Романа Савицького безкоштовно у форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub.

Відгуки на письменника «Роман Савицький»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *