Річард Докінз

Річард Докінз

  • Дата народження: 26.03.1941
  • Країна: Великобританія

Біографія Річарда Докінза

Рі́чард До́кінз — англійський інтелектуал, еволюційний біолог, відомий як популяризатор науки та атеїстичних поглядів.

Річард Докінз став відомим у 1976 році завдяки своїй книзі «Егоїстичний ген», яка популяризувала гено-центричний погляд на еволюцію і презентувала концепцію «мему». У 1982 році вийшла наступна книга Докінза «Розширений фенотип», яка вважається однією з найвпливовіших книг сучасної еволюційної біології. Вона розвиває ідею, що фенотипні ефекти гену не обов’язково обмежені тілом організму і можуть поширюватись у середовище, включаючи тіла інших організмів.

Докінз є відомим критиком креаціонізму та теорії розумного задуму. В книзі «Сліпий годинникар», що вийшла у 1986 році, він демонструє, як сліпий природний відбір здатний створити складні живі організми без втручання Творця. Докінз бере активну участь в теле- та радіопередачах на теми еволюційної біології, креаціонізму і релігії та у створенні документальних науково-популярних фільмів.

У 2006 році була видана книга Докінза «Ілюзія Бога», що стала світовим бестселером. В ній доводиться, що надприродний творець швидше за все не існує і що віра в нього є маренням — сталим хибним переконанням. Станом на січень 2010 року було продано понад 2 мільйони екземплярів англомовної версії книги та зроблено переклади більш ніж 30-ма мовами.


Цікаві факти про Річарда Докінза розкриють вам життя та особистість цієї людини, а фото, зображення допоможуть ще ближче з нею познайомитись. А тому ви будете по-інакшому сприймати книжки.

У нас ви можете читати коротку біографію (коротко, скорочено) письменника Річарда Докінза українською мовою, но також є і повна біографія, автобіографія. Завдяки цьому ви зможете буквально намалювати в думці цілісний портрет творчої особистості, навіть не дивлячись на його фотографію.

У нас зібрані всі найвідоміші твори Річарда Докінза. Ви можете також слухати аудіокниги. В списку повного зібрання творів є як відомі праці, так і ті, про які ви, можливо, навіть не чули. А тому читати буде дуже цікаво.

У кожного автора є проза або поезія в особистій колекції. Збірка віршів або історій в різних жанрах - це то, чим жила людина, і то, що вона хотіла залишити після себе. Творчість Річарда Докінза саме така - з видатними творами, які варто прочитати.

Ви маєте змогу на нашому літературному портали скачати книги Річарда Докінза безкоштовно у форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub.

Відгуки на письменника «Річард Докінз»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *