Петро Яценко

Петро Яценко

  • Дата народження: 11.08.1978
  • Країна: Україна

Біографія Петра Яценка

Петро Олександрович Яценко — український письменник-прозаїк, журналіст, викладач креативного письма.

Яценко є лауреатом всеукраїнських літературних конкурсів «Нові автори» (Харків, «Клуб сімейного дозвілля», за роман «Йогуртовий бог»), «Смолоскип» (за повість «Мар’яна, чи Дерево бодхі»). Стипендіат програм Gaude Polonia, Bank Austria Literaris (2012).

У 2016 р. Чернігівський Молодіжний театр за романом Петра Яценка «Повернення придурків» поставив однойменну виставу.

У грудні 2018 р. отримав у Львові Премію міста літератури ЮНЕСКО за роман «Нечуй. Немов. Небач».

У жовтні 2021 року роман «Магнетизм» потрапив до фіналу Центральноєвропейської літературної премії «Ангелус».

У грудні 2021 року дитяча повість Яценка «Союз радянських речей» була відзначена BaraBooka як найкраща книжка року в номінації «Художньо-пізнавальна проза для підлітків».

У 2021 році книга «Союз радянських речей» також стала переможцем Книга року BBC у номінації «Дитяча Книга року BBC».

Твори Яценка перекладені німецькою та польською.


Цікаві факти про Петра Яценка розкриють вам життя та особистість цієї людини, а фото, зображення допоможуть ще ближче з нею познайомитись. А тому ви будете по-інакшому сприймати книжки.

У нас ви можете читати коротку біографію (коротко, скорочено) письменника Петра Яценка українською мовою, но також є і повна біографія, автобіографія. Завдяки цьому ви зможете буквально намалювати в думці цілісний портрет творчої особистості, навіть не дивлячись на його фотографію.

У нас зібрані всі найвідоміші твори Петра Яценка. Ви можете також слухати аудіокниги. В списку повного зібрання творів є як відомі праці, так і ті, про які ви, можливо, навіть не чули. А тому читати буде дуже цікаво.

У кожного автора є проза або поезія в особистій колекції. Збірка віршів або історій в різних жанрах - це то, чим жила людина, і то, що вона хотіла залишити після себе. Творчість Петра Яценка саме така - з видатними творами, які варто прочитати.

Ви маєте змогу на нашому літературному портали скачати книги Петра Яценка безкоштовно у форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub.

Відгуки на письменника «Петро Яценко»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *