Єста Кнутсон

Єста Кнутсон

  • Дата народження: 12.10.1908 — 04.04.1973
  • Країна: Швеція

Біографія Єсти Кнутсона

Єста Кнутсон — шведський дитячий письменник, автор серії книг про Пелле Безхвотого. Справжнє ім‘я — Єста Ларс Август Югансон.

У 1937 році Єста Кнутсон розпочав цикл радіопередач для дітей «Оповідки дядька Єсти», під час яких звучали історії про пригоди доброго й довірливого кота Пелле Безхвостого. 1939 року вийшла друком перша книжка «Пригоди Пелле Безхвостого». Загалом було написано 12 книжок серії. Окрім пригод Пелле, автор написав ще кілька книжок про тварин, зокрема про ведмедика Налле Люфса та його друзів.

Єста перекладав дитячі книжки, зокрема зробив перший переклад шведською «Аліси у дивокраї» Люїса Керола.

Написав цікаві мемуари та нариси про життя й історію Упсали.

У 1940-х роках входив до журі шведського національного літературного конкурсу для молодих дитячих письменників, зокрема сприяв успіху дебюту Астрід Ліндгрен.

На честь Єсти Кнутсона було названо астероїд № 8534, а всі частини рельєфу цього космічного тіла носять імена героїв творів письменника.


Цікаві факти про Єсти Кнутсона розкриють вам життя та особистість цієї людини, а фото, зображення допоможуть ще ближче з нею познайомитись. А тому ви будете по-інакшому сприймати книжки.

У нас ви можете читати коротку біографію (коротко, скорочено) письменника Єсти Кнутсона українською мовою, но також є і повна біографія, автобіографія. Завдяки цьому ви зможете буквально намалювати в думці цілісний портрет творчої особистості, навіть не дивлячись на його фотографію.

У нас зібрані всі найвідоміші твори Єсти Кнутсона. Ви можете також слухати аудіокниги. В списку повного зібрання творів є як відомі праці, так і ті, про які ви, можливо, навіть не чули. А тому читати буде дуже цікаво.

У кожного автора є проза або поезія в особистій колекції. Збірка віршів або історій в різних жанрах - це то, чим жила людина, і то, що вона хотіла залишити після себе. Творчість Єсти Кнутсона саме така - з видатними творами, які варто прочитати.

Ви маєте змогу на нашому літературному портали скачати книги Єсти Кнутсона безкоштовно у форматах: txt (тхт), fb2 (фб2), rtf, epub.

Відгуки на письменника «Єста Кнутсон»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *