Зоре моя вечірняя, Зійди над горою, Поговорим тихесенько В неволі з тобою. Розкажи, як за горою Сонечко сідає. Як у Дніпра веселочка Воду позичає. Як широка сокорина Віти розпустила… А над самою водою Верба похилилась; Аж по воді розіслала Зеленії віти, А на вітах гойдаються Нехрищені діти. Як у полі на могилі Вовкулак ночує, А сич в лісі та на стрісі Недолю віщує. Як сон-трава при долині Вночі розцвітає… А про людей… Та нехай їм. Я їх, добрих, знаю. Добре знаю. Зоре моя! Мій друже єдиний! І хто знає, що діється В нас на Україні?
Аналіз вірша «Зоре моя вечірняя» Тараса Шевченко
Вірш «Зоре моя вечірняя» Тараса Шевченка показує його душевні переживання у той період, коли він був далеко від рідного краю і жив у неволі. Таке бувало у житті великого поета не один раз, та почуття його до України не згасали. Де б він не знаходився, де б не жив, а думками він все одно постійно був удома на своїй землі. Шевченка дуже хвилювала доля України та українців. Він знав, як важко живеться простому народу, мріяв про те, що колись часи зміняться, всі люди стануть вільними, а країна – незалежною.
У даному поетичному творі можна побачити прояв любові Тараса Григоровича до простих людей і негативне ставлення до тих, хто їх закріпачує. У ті періоди, коли поет був десь на засланні і перебував далеко від Батьківщини, він не мав інформації про те, що там відбувається. Коли Шевченко повертався додому, то міг бачити людей і від них дізнаватись, як вони живуть, а на відстані це зробити було неможливо. Залишалось йому лише писати вірші, виражаючи хоча б у них свої думки та тривоги.
Ліричний герой твору знаходиться у неволі, і немає йому навіть з ким поговорити. Тільки зіронька вечірня може його послухати, тому до неї він і звертається у перших рядках вірша. Йому хочеться щось почути про рідний край, про Дніпро, про дерева, що ростуть там, де він виріс. Герой звертається до зорі з проханням, щоб вона про це йому розповідала, бо вона ж, як йому здається, може це все бачити, адже знаходиться так високо в небі, що все на світі побачить.
Про природу герою хочеться знати й чути, а от про людей він і сам усе добре знає. Єдине, що його цікавить, це події, які відбуваються в Україні, поки він так від неї далеко. Навіть коли Шевченко сам перебував у поганих умовах, він думав не про себе, а про любу країну, найріднішу і наймилішу на світі.
Одним із художніх засобів, який тут використовує поет, є персоніфікація. Тому зоря зображена не просто як небесне світило, а як жива істота, щирий друг, який завжди вислухає і допоможе.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Зоре моя вечірняя” Тараса Шевченка українською мовою абсолютно безкоштовно.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Зоре моя вечірняя” Тараса Шевченка українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Зоре моя вечірняя» Тараса Шевченко та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Зоре моя вечірняя» Тараса Шевченко: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Зоре моя вечірняя» Тараса Шевченко і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на вірш «Зоре моя вечірняя» Тараса Шевченко