Вітер віє-повіває, По полю гуляє. На могилі кобзар сидить Та на кобзі грає.
Кругом його степ, як море Широке, синіє, За могилою могила, А він тілько мріє.
Сивий ус, стару чуприну Вітер розвіває, То приляже та послуха, Як кобзар співає.
Аналіз вірша «Вітер віє-повіває» Тараса Шевченко
Вірш «Вітер віє-повіває» Тараса Шевченка показує спільні для всього українського народу почуття, які виникають, коли люди починають згадувати про героїв, що віддали своє життя за Батьківщину. Вони були справжніми патріотами своєї країни і віддавали власні життя, щоб їх рідна земля була вільною, а держава – незалежною. Ці люди однозначно заслуговують на те, щоб про них якомога довше пам’ятали і згадувати навіть через багато століть.
Тарас Григорович теж був щирим патріотом своєї країни, і навіть у ті періоди, коли він вимушено знаходився за її межами, ні про що інше йому й не думалось, як про Україну. Його хвилювала її доля, турбувало, що буде з простим народом, чи вдасться йому колись вибороти свою незалежність. У мріях Шевченко бачив Україну вільною, а людей – щасливими, але в реальності картина була геть іншою. Тому у своїх творах дуже часто поет закликав народ вставати і починати боротись з панами і з усіма, хто його неволить.
Та цей віршований твір великий поет присвятив не тим, хто ще може боротись, а тим, хто вже заплатив своїм життям за краще майбутнє наступних поколінь. Дійовою особою у вірші є кобзар, який сидить на могилі і грає на своєму інструменті сумну й тужливу мелодію. Через неї він показує той смуток, що на душі у всіх людей, коли вони думають про полеглих героїв.
Дане поетичне творіння невелике за об’ємом, але у ньому багато образів, з допомогою яких поет передає емоції і глибокий зміст слів. Наприклад, вітер, який «виє-повиває», символізує відчуття свободи, а могила – це ціна, яку доводиться платити людям за цю свободу. Постать кобзаря є символом людської пам’яті, а життєвий досвід виражено у образі сивого вуса, який теж розвівається на вітрі. Море – символ незалежності.
Художні засоби, використані у творі: епітети, порівняння, повтори, уособлення. Також використовуються пестливо-зменшувальні слова, які додають душевності твору з такою сумною і складною темою.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Вітер віє-повіває” Тараса Шевченка українською мовою абсолютно безкоштовно.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Вітер віє-повіває” Тараса Шевченка українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Вітер віє-повіває» Тараса Шевченко та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Вітер віє-повіває» Тараса Шевченко: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Вітер віє-повіває» Тараса Шевченко і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на вірш «Вітер віє-повіває» Тараса Шевченко