Васильки у полі, васильки у полі, і у тебе, мила, васильки з-під вій, і гаї синіють ген на видноколі, і синіє щастя у душі моїй.
Одсіяють роки, мов хмарки над нами, і ось так же в полі будуть двоє йти, але нас не буде. Може, ми квітками, може, васильками станем — я і ти.
Так же буде поле, як тепер, синіти, і хмарки летіти в невідомий час, і другий, далекий, сповнений привіту, з рідними очима порівняє нас.
1939
Аналіз вірша «Васильки» Володимира Сосюри
Вірш «Васильки» Володимир Сосюра написав у 1939 році, надихнувшись народною піснею з однойменною назвою. Твір у поета вийшов невеличким за розміром – всього 12 рядків, але скільки прекрасних образів він створив, скільки емоцій і почуттів зумів вкласти, розмірковуючи про красу життя, кохання і природи.
Кохання і квіти – ось два головних «героя» у цьому віршу. У перших його рядках автор згадує про васильки – квітки, що ростуть у полі і мають небесний синій колір. З ними поет порівнює і очі своєї коханої, до якої звертається через поетичні рядки. Коли він її бачить, дивиться в її красиві очі, то душа його наповнюється радістю і щастям.
Цікаво, що синій колір зазвичай митці називають холодним, але у Сосюри він стає теплим, бо асоціюється у нього з чимось приємним і світлим. Про людей у вірші згадується, але лиш мимохідь, а основна увага приділяється природі. Поет усвідомлює, що людське життя рано чи пізно закінчується, а от природа буде існувати вічно. Так само як кохання і душевна близькість – бо усе це вічні цінності, які залишаються, а змінюються постійно лише покоління людей.
Поет показує природу живою, здатною переживати разом з ним різні емоції. Ось він радіє від того, що може бути поруч зі своєю коханою, а потім усвідомлює, що колись їх на цьому місці вже не буде, та й взагалі ніде. Але смутку від цього розуміння немає. Настрій лишається позитивним незалежно від думок. Чому? Можливо, тому що ліричний герой акцентується на тому, що й після них залишиться краса, яка зараз навколо, а це вже радує.
Це вірш філософський і життєствердний водночас, читаючи його, відчуваєш не смуток від того, що людське життя недовговічне, а бажання цінувати кожен прожитий день, насолоджуватись кожною хвилиною, особливо, якщо поруч кохана людина.
Метафори, порівняння, епітети, повтори – саме такі художні засоби використав у творі поет, щоб змалювати прекрасний пейзаж і донести читачам свою думку.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Васильки” Володимира Сосюри українською мовою абсолютно безкоштовно.
“Васильки” — вірш Володимира Сосюри, написаний 1939 року.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Васильки” Володимира Сосюри українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Васильки» Володимира Сосюри та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Васильки» Володимира Сосюри: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Васильки» Володимира Сосюри і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.