О панно Інно, панно Інно! Я — сам. Вікно. Сніги… Сестру я Вашу так любив — Дитинно, злотоцінно. Любив? — Давно. Цвіли луги… О люба Інно, ніжна Iнно, Любові усміх квітне раз — ще й тлінно. Сніги, сніги, сніги… Я Ваші очі пам’ятаю, Як музику, як спів. Зимовий вечір. Тиша. Ми. Я Вам чужий — я знаю. А хтось кричить: ти рідну стрів! І раптом — небо… шепіт гаю… О ні, то очі Ваші.— Я ридаю. Сестра чи Ви? — Любив…
Аналіз вірша «О панно Інно…» Павла Тичини
Вірш «О панно Інно…» Павла Тичини є чудовим прикладом інтимної лірики видатного українського письменника. Через римовані рядки, неймовірним чином, передається туга за впущеним коханням, що розпалило серце давно й ніколи не повернеться до нього знову. Письменник в образі ліричного героя звертається до пані Інни, в яку він був закоханий палкою любов’ю, та яка не відповіла взаємністю в свій час.
Попри трагічність, вірш сміливо можна назвати одою коханню, адже на думку письменника, це найвеличніше почуття, на яке здатна людина. Вірш увійшов до збірки «Сонячні кларнети», яка ознаменувала творчість письменника в молодому віці.
Композиція твору покликана показати все протиріччя, що може викликати почуття кохання. Перша восьмирядкова строфа – сонячна, що описує все щастя, яке переповнює закохану душу поета. В ній він намагається показати, скільки радості викликає кохання та яким благодатним воно може бути для людини.
Друга строфа є антитезою, що показує тугу та сум в душі, які з’являються після болісного розлучення. Вони не можуть згаснути й болісними шрамами нагадують про минулі почуття, які неможливо повернути. Твір Тичини справедливо можна назвати драмою, яка в формі поезії відтворює спогади про втрачене минуле, яке неможливо повернути.
Для того, щоб передати велику гамму почуттів в своїй душі, письменник використовує цілий калейдоскоп художніх засобів, що покликані показати його почуття. Окрім звичних епітетів, метафор та порівнянь, письменник вдається до використання неологізмів, які є особливістю авторського стилю Тичини.
Важливу роль відіграються символи, як до прикладу вікно, що означає розлуку, чи сніги, що відображають холод в покинутій та самотній душі. Таким чином, вірш – прекрасний приклад інтимної лірики як з сюжетної, так і з художньої точки зору.
Читайте також усі 👉 Вірші Павла Тичини 👈 на нашому книжковому сайті Читака.
Слухати аудіокнигу “О панно Інно…” Павла Тичини”:
«О, панно Інно…» – вірш Павла Тичини, який було написано 1915 року. Поет включив його до другого видання збірки «Сонячні кларнети» (1920 р.)
Читайте також усі 👉 Вірші Павла Тичини 👈 на нашому книжковому сайті Читака.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «О панно Інно…» Павла Тичини та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «О панно Інно…» Павла Тичини: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «О панно Інно…» Павла Тичини і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.