Вірш «Мова (Як парость виноградної лози)» Максима Рильського
Як парость виноградної лози, Плекайте мову. Пильно й ненастанно Політь бур’ян. Чистіша від сльози Вона хай буде. Вірно і слухняно Нехай вона щоразу служить вам, Хоч і живе своїм живим життям.
Прислухайтесь, як океан співає – Народ говорить. І любов, і гнів У тому гомоні морськім. Немає Мудріших, ніж народ, учителів; У нього кожне слово – це перлина, Це праця, це натхнення, це людина.
Не бійтесь заглядати у словник: Це пишний яр, а не сумне провалля; Збирайте, як розумний садівник, Достиглий овоч у Грінченка й Даля, Не майте гніву до моїх порад І не лінуйтесь доглядать свій сад.
Аналіз вірша «Мова (Як парость виноградної лози)» Максима Рильського
Вірш «Мова (Як парость виноградної лози)» Максимом Рильським був написаний у 1955 році, а закликає автор у ньому ставитись до мови з повагою, берегти її і цінувати. На думку поета, як і багатьох інших митців України, саме мова є найбільшим і найціннішим скарбом для українського народу, тому й ставитись до неї потрібно відповідно. Чим більша кількість людей розмовлятиме своєю мовою, чим краще це робитиме, тим довше вона буде жити, тим багатшою ставатиме.
У творі поет не просто звертається до людей, а закликає, майже наказує їм, щоб вони до його слів та порад дослухались і плекали мову, як садівник плекає парость виноградної лози. Про саму українську мову автор говорить з великою любов’ю та ніжністю, що відчувається у кожному слові. Він нагадує про те, що мова – це не просто слова, а скарбниця народу, яка зберігає у собі потужну силу, мудрість і красу. Звучати слова можуть просто, але при цьому витончено і зворушливо.
Рильський був знавцем мови і бачив, що існує велика кількість проблем, які він частково й намагався вирішити своєю творчістю. Та й загалом поет вважав, що саме поезія є одним із важливих джерел наповнення літературної української мови. А ще – простий народ, який мовою активно користується. Окрім того, митець закликає людей користуватись словником, щоб їх мова була правильною, звучною і справді українською, а не перемішаною зі словами з інших мов (наприклад, російської).
Вірш було написано вже багато десятків років тому, але він не втрачає своє актуальності. Тема ця вічна, бо людям завжди корисно вдосконалювати свою мову, намагатись поповнювати свій словниковий запас і активно користуватись українською не лише у діловому спілкуванні, а й у побутовому. Тоді навіть гомін натовпу буде як та пісня солов’їна – музичним.
Серед художніх засобів, використаних автором, можна побачити уособлення, порівняння, метафори та епітети. Цей твір є чудовим прикладом громадянської лірики поета.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Мова (Як парость виноградної лози)” Максима Рильського українською мовою абсолютно безкоштовно.
У вірші «Мова» поет з великою ніжністю і любов’ю говорить про мову, яка звучить як пісня океану. Мова рідного народу глибока у мудрості. Мова – це найдивовижніший і найчарівніший скарб, що людина створила за всю свою історію.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “Мова (Як парость виноградної лози)” Максима Рильського українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «Мова (Як парость виноградної лози)» Максима Рильського та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «Мова (Як парость виноградної лози)» Максима Рильського: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «Мова (Як парость виноградної лози)» Максима Рильського і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на вірш «Мова (Як парость виноградної лози)» Максима Рильського