НМТ (Національний Мультипредметний Тест)

Сортирувати за:

Що таке НМТ і які його відмінності від ЗНО?

Під абревіатурою НМТ ховається Національний Мультипредметний Тест, який з’явився в Україні у 2022 році. Це був вимушений крок, на який довелось піти через початок повномасштабного вторгнення російських військ на територію нашої країни.

Даний тест став новою формою проведення вступних іспитів для тих, хто хоче отримати вищу освіту у рідній країні. Його мета – тимчасово замінити традиційні іспити, які з 2008 року проводились у формі Зовнішнього незалежного оцінювання.

НМТ – це онлайн-тест, який проводиться в один етап. Цим він і відрізняється від ЗНО. Ще одна відмінність – кількість предметів та завдань. Під час ЗНО їх було більше, а завдання НМТ – полегшити випускникам умови здачі іспитів, які й без того важкі, враховуючи реалії життя.

Чому до НМТ теж потрібно готуватись?

Хоч такий тест і дещо спрощений, до нього все одно варто готуватись заздалегідь, використовуючи спеціальні посібники. Чому? Бо це дасть можливість поновити знання, заповнити прогалини, якщо вони є, і підготувати свою нервову систему до іспиту.

У тесті поєднується одразу декілька дисциплін, тому під час його проходження доведеться швидко перемикатись між ними, що може викликати труднощі, якщо не готуватись перед цим. Тому все ж краще потренуватись і пройти завдання, які пропонуються у посібниках, щоб мати уявлення, якими вони будуть вже під час самого тестування і розуміти, що вас чекає.