Вірш «De Libertate (Про свободу)» Григорія Сковороди
Що є свобода? Добро в ній якеє? Кажуть, неначе воно золотеє? Ні ж бо, не злотне: зрівняши все злото. Проти свободи воно — лиш болото. О, якби в дурні мені не пошитись, Щоб без свободи не міг я лишитись. Слава навіки буде з тобою, Вольності отче, Богдане-герою!
Аналіз вірша «De Libertate (Про свободу)» Григорія Сковороди
Свобода – безцінна й варта будь-чого. Без неї не може бути у людини інших благ, адже всі вони не її, а господаря, що керує життям людини. Такий посил заклав в свій вірш «De Libertate» Григорій Сковорода, що є одним з основоположників української філософії. Його твір набагато глибший, разом з тим маючи в собі посилання на героїчне минуле, яким захоплювався як автор, так і його читачі в сьогоденні.
Мова йде про Козацьку революцію Богдана Хмельницького, що показала, на що справді здатна сила духу людини, яка прагне свободи більше, аніж будь-чого іншого. Своїм твором письменник це не лише затвердив, але й показав чудовий приклад громадянської лірики, що надихає навіть через століття, що пройшли з моменту написання віршу.
Богдан Хмельницький – непересічна постать в житті України, що своїм прикладом, особистісною волею та мужністю репрезентувала всіх козаків та тогочасних українців. Він, як народний герой, показав, що свобода є найбільшим благом для людини, й саме за неї варто боротись найдужче.
Свобода стає не лише цінною для однією людини, але й суспільним благом, адже показує те, що ці люди мають власні права, що урівнюють всіх. Цей мотив можна назвати провідним як для Сковороди, так і для його сучасників. Проте саме мандрівному філософу української літератури вдалося показати його таким чином, аби навіть сьогодні, не виникало сумніву у його правоті.
Головним художнім засобом, використаним Сковородою, стає символ, одним з яких є вже згаданий Хмельницький. Свобода, як сутність людини, теж є таким символом. Цікаво, що письменник засуджує прагнення людини жити матеріальним світом, що є одним з провідних мотивів його творчості. Свою зневагу він репрезентує через болота, в якому тоне та людина, що замість усвідомлення та прийняття важливості духовного, чим в своїй суті і є оспівана воля, обрала матеріальні блага підневільного світу.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “De libertate (Про свободу)” Григорія Сковороди українською мовою абсолютно безкоштовно.
“De Libertate” (“Про свободу”) – вірш Григорія Сковороди.
Тут ви можете слухати читання онлайн вірш “De libertate (Про свободу)” Григорія Сковороди українською мовою абсолютно безкоштовно.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли) безкоштовно для скачки, оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки. Для того щоб отримати книгу, ми пропонуємо пропонуємо вам список посилань інтернет-магазинів для того, щоб ви змогли купити, слухати читання книги (аудіокнигу в mp3 (мп3)), завантажити / скачати або читати онлайн повну версію книги «De Libertate (Про свободу)» Григорія Сковороди та насолоджуватися нею.
Як правило, на сайтах-партнерах ви зможете знайти такі формати книги «De Libertate (Про свободу)» Григорія Сковороди: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб), pdf (пдф) українською мовою, які підійдуть на такі пристрої як - електронна книга, телефон на Андроїд (android), айфон, ПК (комп'ютер), айпад.
Якщо ви є правовласником книги «De Libertate (Про свободу)» Григорія Сковороди і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.
Відгуки на вірш «De Libertate (Про свободу)» Григорія Сковороди
Свобода – річ одна із найважливіших! Ось наведу я простий приклад: у мене є котик. Він їси та бігає де хоче, по дворі, за межі мого двору. І у моєї близької родички був котик. Він був у квартирі , їв добре, та не мав свободи. І він здох… Висновок: потрібно цінувати свободу і держави, особисту та тваринного, і, можливо, рослинного світу!..
Свобода – річ одна із найважливіших! Ось наведу я простий приклад: у мене є котик. Він їси та бігає де хоче, по дворі, за межі мого двору. І у моєї близької родички був котик. Він був у квартирі , їв добре, та не мав свободи. І він здох…
Висновок: потрібно цінувати свободу і держави, особисту та тваринного, і, можливо, рослинного світу!..