«Товаришки»
Олена Пчілка

Про книгу «Товаришки» Олени Пчілки

«Товаришки» Олени Пчілки — соціально-психологічна повість, присвячена проблемі прав жінки в освіті, науці і трудовій діяльності. Перу авторки належить низка інших творів, серед яких «Сосонка», «Світло добра й любові», «Снігова баба», «Соловйовий спів», «Півтора оселедця», «Артишоки» тощо. Олена Пчілка (справжнє ім’я Ольга Петрівна Косач) — мати видатної української письменниці Лесі Українки, талановитий прозаїк та поетеса, авторка численних творів для дітей.


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Товаришки» Олени Пчілки українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Товаришки» Олени Пчілки

Читати онлайн книгу «Товаришки» Олена Пчілка українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть номер сторінки) Перейти

Товаришки
Олена Пчiлка


ШЕДЕВРИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ #1
«Товаришки» Олени Пчiлки – соцiально-психологiчна повiсть, присвячена проблемi прав жiнки в освiтi, науцi i трудовiй дiяльностi***. Перу авторки належить низка iнших творiв, серед яких «Сосонка», «Свiтло добра й любовi», «Снiгова баба», «Соловйовий спiв», «Пiвтора оселедця», «Артишоки» тощо. Олена Пчiлка (справжне iм’я Ольга Петрiвна Косач) – мати видатноi украiнськоi письменницi Лесi Украiнки, талановитий прозаiк та поетеса, авторка численних творiв для дiтей.

Олена Пчiлка

ТОВАРИШКИ

І


– Так що ж се ви, Марiе Петрiвно, невже таки справдi пустите дочку за границю?

– Ох, нiчого я не знаю, Катерино Пантелеймонiвно! Власне, таки не знаю, що менi робить!..

– А що ж там вам робить? Не пускайте, та й годi!

– Так то вам говорити, Катерино Пантелеймонiвно! А як же я не пущу, коли у мене серце болить, дивлячись на дiвчину… Звичайно, вона не то щоб напосiдалася, а все ж я бачу, що у неi тiльки й думки, що про ту науку та про мандрiвку в той Цюрiх, чи як там вiн…

– Ото-то, Цюрiх, Цюрiх! Подурiли вони з ним! Вчора й мiй Кость все провадив менi за його! Ну, та хлопцевi iнше дiло: мужчина собi всюди раду дасть!.. А дiвчинi зовсiм не подобае вiятись не знати куди й що, учитись на якусь лiкарку. Бог знае що таке!

– Ну, от говорiте ж ви!.. Я й сама так думаю, а заперечити Любi не можу! Бачу, нудить вона, часом навiть плаче нишком… Боюсь, щоб ще сухотiв не достала!

– О, вже так i сухотiв! Нехай бог милуе! Перебула б який час, поскучала та й забулася б!

– Ой, де там! Я боюсь, щоб ще не було так, як з покiйною сестрою моею, що як не вiддали замiж за того учителя, то вона як засумувала, як засумувала, та й… на той свiт пiшла, сердешна!

– Отакоi! Прирiвняли ви! То таки шлюб, а то наука! Ще зроду й не чути, щоб хто-небудь достав сухоти через те, що не дали багацько учитись!

– Е, не кажiте, Катерино Пантелеймонiвно! Не знаете ви, як моя Люба кохаеться у тiй науцi i яка в неi вдача, а я ii змалку знаю! Буде мовчати, буде мучитись, а вже як що наважить, то злегка не покине!.. Та мовчiмо вже, Катерино Пантелеймонiвно, бо вже вона ондечка йде!.. Ви вже, будьте ласкавi, i не кажiте iй нiчого!..

Відгуки на книгу «Товаришки» Олени Пчілки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Товаришки» Олени Пчілки одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Товаришки» Олени Пчілки у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

174 переглядів